Omio - technologie, která zjednodušuje cestování!
Omio - technologie, která zjednodušuje cestování! Náš bezmála čtyřsetčlenný globální tým pochází z více než 50 různých zemí, takže o cestování něco málo víme. Usilovně pracujeme na tom, aby lidé mohli cestovat a zkoumat svět z paluby vlaku, autobusu, letadla nebo lodi - snadno a bez stresu. Omio se neustále rozvíjí, a proto hledáme nové kolegy a kolegyně s výbornými technickými schopnostmi, s ambicí změnit zaběhlé pořádky a optimistickým pohledem na budoucnost cestování, kteří by se k nám přidali a posílili náš tým vývojářů, produkťáků, analytiků a designerů. Náš pražský tým pro Omio staví dvě zásadní technologické platformy - systém pro integraci globální sítě dopravců a B2B platformu. Tyto produkty tvoří dva fundamentální pilíře našeho růstu.
Omio slouží k vyhledávání a rezervaci nejlepšího cestovního spojení. Naší ambicí je našim zákazníkům nalézt a zajistit spoj mezi libovolnými dvěma místy na světě: pokrýváme globální síť leteckých spojení, ale naší hlavní doménou je pozemní vlaková a autobusová doprava. Naši nabídku doplňují cesty trajektem nebo pronajatým autem.
Omio jde o krok dál než tradiční cestovní vyhledávače - vytváříme unikátní kombinace spojení, které propojují nabídky jednotlivých dopravců, s nimiž spolupracujeme. Naši zákazníci tak mohou jednoduše z jedné aplikace rezervovat jízdenky pro cesty, které by jinak museli zdlouhavě plánovat a objednávat samostatně.
Naši infrastrukturu stavíme od začátku do konce v cloudu, v současné době primárně v Google Cloud. Máme dva primární back-endové stacky - Java / Spring Boot a Go. Pro specializované účely v oblasti zpracování dat používáme Scalu a Python. Architektura back-endu respektuje paradigma micro-services, služby nasazujeme jako Docker kontejnery v Kubernetes clusterech. Databázový stack je založený primárně na Couchbase, ale najdou se i místa, kde využíváme MongoDB nebo MySQL.
Na webovém front-endu pracujeme s TypeScript/Node.js stackem a UI stavíme s využitím React. Vyvíjíme nativní aplikace pro Android a iOS, ale uživatelskou funkcionalitu stavíme stále častěji jako cross-platform komponenty s využitím React/React Native.
Podporujeme kulturu interního open-source vývoje a motivujeme vývojáře, aby hledali způsoby, jak si navzájem pomáhat a kreativně omezovat blokující závislosti mezi týmy.
Více informací najdete na našem technickém blogu: https://medium.com/omio-engineering
V oddělení produktového vývoje existuje několik kmenů (anglicky: tribes, budeme používat dále i v českém textu). Každý tribe se skládá z několika týmů (interně jim říkáme "pods"). Tribe má společnou misi a vlastní související produktově-technické komponenty. Například: Coverage Tribe vlastní a vyvíjí platformu pro integraci dopravců a skládá se z několika podů, které mají na starosti různé konkrétní projekty. Pod je ve skutečnosti agilní cross-funkční tým složený z vývojářů, designéra (pokud je třeba) a produkťáka.
Práci plánujeme za pomoci metodiky OKRs (Objectives and Key Results) na kvartální bázi. OKRs nám pomáhají navzájem sladit cíle na jednotlivých úrovních vedení firmy, mezi jednotlivými funkčními organizacemi (např. marketing, obchod, vývoj) i mezi triby navzájem.
Každodenní rutinu organizujeme s využitím principů agilního řízení, kde využíváme SCRUM nebo Kanban, podle toho, který systém práce se více hodí pro konkrétní tým a projekt.
Naše moderní a originálně navržené kanceláře najdete na Křižíkově ulici v Praze na Karlíně, jen pár metrů od metra Křižíkova.
Mimochodem, už jste někdy měli meeting ve vlakovém kupé? 😊
V současné době nejsou otevřeny žádné pozice.